شهر سخت افزار/ اگرچه این روزها بازار تبلت آن هیجان و عطشی که طی سالیان گذشته به خود می‌دید را ندارد ولی این دلیل نمی‌شود که شرکت‌ها از توسعه محصولات فعلی خود دست بردارند. در خبری خوش اعلام شده که سامسونگ جدیدترین نسخه سیستم‌عامل و رابط کاربری اختصاصی خود را برای تبلت پرطرفدار و قدرتمند Galaxy Tab S5e عرضه کرده است.

سامسونگ از دیرباز از بازیگران مهم دنیای تبلت‌ها بوده است و هیچ‌گاه این حوزه از فناوری را ترک نکرده است. اگرچه این روزها عرضه محصولات جدید و با امکاناتی هم دوش گوشی‌ها در دنیای تبلت‌ها به حداقل خود رسیده است ولی همچنان می‌توان محصولاتی خوش ساخت و قدرتمند را در بازار یافت که ارزش خرید بالایی داشته باشند.

یکی از این محصولات تبلت خوش ساخت، قدرتمند و پرطرفدار Galaxy Tab S5e است که با توجه به گزارشات SamMobile از کاربرانی که این تبلت را در اختیار دارند باید گفت که سامسونگ نسخه 10 سیستم‌عامل اندروید را همراه با رابط کاربری One UI 2.1 برای آن عرضه کرده است.

طبق اطلاعات منتشر شده این بروزرسانی علاوه بر پوسته جدید و هسته بروز شده اندروید حاوی پچ‌های امنیتی ماه جون 2020 است که در حال حاضر در کشورها اروپایی توسط کاربران قابل دریافت می‌باشد.

حتما بخوانید
GoPro دوربین مدل Hero8 Black را رونمایی کرد

این بروزرسانی بخش حالت تاریک دستگاه را به نحو بسیار مفیدی بهبود خواهد داد و به کاربران اجازه خواهد داد تا در بخش‌های بیشتری از محیط کاربری از آن استفاده کنند. ویجت‌های بروز شده و بخش هشدارها، انیمیشن‌های جایجایی بین منوها و بخش‌های مختلف گوشی، حرکت در منوهای گوشی با ژست‌های حرکتی جدید در چهار جهت بالا، راست، چپ و با فشردن بلند مدت، از جمله دیگر قابلیت‌هایی است که به این نسخه از سیستم‌عامل اندروید مورد استفاده در تبلت Galaxy Tab S5e افزوده شده است.

همچنین رنگ‌های جذاب‌تر و آیکون‌های بروز شده همراه با اموجی‌های بیشتر، نرم‌افزار دوربین بهبود یافته، قابلیت Digital Welbeing و چند قابلیت توانمندسازی مانند حالت رابط کاربری کنتراست بالا و قرائت محتوای منوها نیز از دیگر موارد ارتقای رابط کاربری در این نسخه هستند.

در کنار موارد فوق سامسونگ نرم‌افزارهایی مانند ماشین حساب، Samsung Health، Samsung Notes و مرورگر اختصاصی را بروز کرده ولی کاربران باید پس از نصب سیستم‌عامل آنها را به صورت جداگانه روی تبلت خود دانلود و بروز کنند.

بنابر گزارشات منتشر شده حجم بروزرسانی جدید در حدود 2 گیگابایت است و پیشنهاد می‌شود قبل از بروزرسانی از اطلاعات مهم و حیاتی خود نسخه پشتیبانی تهیه کنید تا در صورت بروز اتفاقات پیش‌بینی نشده در حین نصب، مشکلی برای آنها پیش نیاید.