مدوپیا/ کیت میدلتون، دوشس دوست داشتنی کمبریج یک منبع الهام بخش، برای بسیاری از زنان در دنیاست. از استایل و آرایش او گرفته تا نحوه برخوردش با دیگران و رفتاری که به عنوان یک مادر با فرزندانش دارد. همانطور که میدانید فرزند سوم خانواده کمبریج, پرنس لویی, بهار گذشته متولد شد. یقینا بازگشت به وضعیت قبل از بارداری کار چندان آسانی نیست! (هرچند کیت با مشکلات کمتری مواجه است!) در این مطلب از مجله مدوپیا به سراغ رژیم غذایی دوشس کمبریج می‌رویم و نگاهی به عادات غذایی او می‌اندازیم.

خورش کاری؛ غذای مورد علاقه
طبق گفته‌ی کارولین راب، آشپز مخصوص خانواده سلطنتی، کیت و ویلیام از برگزاری مهمانی شام در کنار اعضای خانواده لذت می‌برند زیرا این فرصت را به آنها می‌دهد که روی میز آشپزخانه شان غذایی که دوست دارند را سرو کنند و اوقات خوشی را داشته باشند. یکی از غذا های مورد علاقه کیت خورش کاری است که خودش دوست دارد تدارکات آن را ببیند. البته پرنس ویلیام مانند تمام آقایان دنیا(!) از دست پخت کیت ایراد می‌گیرد و می‌گوید دلیل لاغر بودنش همین است!

کیت از یک رژیم غذایی سخت پیروی می‌کند
طبق اخبار منتشر شده کیت پیش از برگزاری مراسم عروسی اش از رژیم غذایی خاصی به نام The Dukan Diet استفاده می‌کرده است. گفته می شود تمرکز این رژیم روی مواد غذایی سرشار از پروتئین و در عین حال کاهش مصرف کربوهیدرات است. سلبریتی‌های دیگری مانند جنیفر لوپز و ژیزل بوندشن نیز بعد از دوران بارداری از این رژیم استفاده کرده‌اند. پروتئین های کم چربی(10 گرم)، سبزیجات، میوه و نانی که با آرد گندم درست شده است کلید اصلی این رژیم غذایی به شمار می‌روند.

حتما بخوانید
با حقوق زنان که بر عهده مردان است آشنا شوید

تعطیلات موقع خوش‌گذرانی است
خداحافظ رژیم! پرنس ویلیام و دوشس کمبریج هر ساله به همراه فرزندانشان برای گذراندن تعطیلات کریسمس در کنار ملکه الیزابت به ساندرینگهام هاوس می‌روند. آنها این تعطیلات را زمانی برای خوش‌گذرانی می‌دانند و از خوردن خوراکی‌های متنوع لذت می برند. صبح کریسمس با یک صبحانه مفصل آغاز می‌شود. به وقت ناهار سالاد به همراه میگو یا خوراک خرچنگ، بوقلمون سرخ شده و غذاهای دیگر مانند پوره یا سبزیجات پخته سرو می‌شود. مهمانی شام به طور مفصل برگزار می‌شود: کباب دنده، بوقلمون یا ژامبون به همراه انواع و اقسام مخلفات.

کیت مشکلات تغذیه داشته و حتی از غذا خوردن بیزار بوده است
کیت در دوران بارداری اول خود اشتهای خود را از دست داده بود و حتی مجبور شده بود تراپی انجام دهد تا بتواند غذا بخورد. در واقع او در این دوره از ترفند های هیپنوتیزم کمک گرفته بود تا اشتهای خود را دوباره به دست آورد! او در این دوران از مواد غذایی مانند آووکادو، توت، اوت میل استفاده میکرده است تا بتواند وزن اضافه کند.

کیت اهل ماجراجویی است
کیت به دلیل جایگاه اجتماعی‌اش موظف است در ایونت های متعددی حضور پیدا کند و بارها او را در مقابل دوربین ها در حال غذا خوردن دیده‌ایم. او و پرنس ویلیام هنگام برگزاری تور سلطنتیِ کانادا در یک فستیوال غذا و نوشیدنی شرکت کردند و غذای متفاوتی که از یک نوع صدف خوراکی با سس میسو ژاپنی و خردل را امتحان کردند. به نظر کیت این غذا متفاوت ولی درعین حال طعم تازگی داشت.

حتما بخوانید
آموزش هنرنمایی روی سنگ

دسر‌های خوشمزه؛ بخش جذاب و دوست داشتنی ماجرا
در مهمانی های خانوادگی بعد از سرو غذا نوبت به دسر های سنتی انگلیسی مانند jam roly-poly ( رولت مربایی) یا sticky toffee pudding (یک نوع دسر که از کیک اسفنجی و سس تافی درست می شود) می رسد. خانواده سلطنتی در تعطیلات کریسمس از خوردن Christmas pudding یا کیک میوه ای به همراه چای لذت می‌برند.