تسنیم/ هفته بیست‌ودوم رقابت‌های فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور با برگزاری سه دیدار به پایان رسید که در بالا و پایین جدول تحولاتی رخ داد.
دیدارهای هفته بیست‌ودوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور با ازسرگیری مجدد مسابقات پس از شیوع ویروس کرونا، در دو روز برگزار شد. روز گذشته پنج مسابقه برگزار شد که در مهم‌ترین دیدارها تراکتور در خانه شکست خورد تا فاصله‌اش با رقبا بیشتر شود و شهر خودرو با پیروزی مقابل ذوب‌آهن و صنعت نفت با پیروزی مقابل پارس جنوبی، بار دیگر خود را مدعی کسب سهمیه کنند. شاهین شهرداری با مساوی مقابل نفت مسجدسلیمان یک امتیاز به غنیمت گرفت تا فاصله‌اش با پیکان را ارتقا بدهد و پرسپولیس هم با پیروزی خارج از خانه صدرنشینی‌اش را استحکام بخشید.
در دیدارهای امروز، سپاهان که نزدیک‌ترین تعقیب کننده پرسپولیس است، با پیروزی مقابل گل‌گهر سیرجان موفق شد ضمن حفظ فاصله 10 امتیازی‌اش با صدر جدول، بار دیگر به رتبه دوم جدول صعود کند و این جایگاه را از پدیده پس بگیرد.
استقلال که در خانه میزبان سایپا بود و با دو بازیکن و سرمربی محرومش به مصاف این تیم رفته بود، به تساوی یک – یک تن داد تا فاصله‌اش با صدرجدول 13 امتیازی شود. فولاد خوزستان هم که پس از شکست دادن استقلال در دیدار عقب افتاده، این هفته نیز با برتری مقابل ماشین‌سازی به رتبه سوم جدول رسید تا خود را به جمع مدعیان برساند.
نتایج کامل دیدارهای هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال در زیر آمده است:
یکشنبه

تراکتور صفر – نساجی مازندران یک
شهر خودرو 2 – ذوب‌آهن اصفهان یک
صنعت نفت آبادان 2 – پارس جنوبی جم صفر
شاهین شهرداری بوشهر 2 – نفت مسجدسلیمان 2
پیکان یک – پرسپولیس 3
دوشنبه
سپاهان اصفهان 2 – گل‌گهر سیرجان صفر
استقلال یک – سایپا یک
فولاد خوزستان 2 – ماشین‌سازی تبریز یک
جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال را در تصویر مشاهده می‌کنید: