خبر ورزشی/ سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی گفت: در بازی‌های جهانی با تیم‌های قدرتمندی همگروه شدیم، اما ایران هستیم و تمام دنیا به تیم ما احترام می‌گذارد.
عباس هاشم پور سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی در خصوص وضعیت تیم ملی در آستانه برگزاری بازی‌های جهانی ساحلی اظهار داشت: بازیکنان تیم ملی شرایط خوبی دارند و احمدزاده به عنوان کاپیتان تیم در لیگ روسیه شاغل است و عملکرد خوبی در تیمش دارد. هماهنگی‌هایی از طرف دپارتمان فوتبال ساحلی صورت گرفته تا چند دیدار تدارکاتی داشته باشیم. بازی‌های جهانی ساحلی را در مهرماه پیش رو داریم که برای نخستین بار است که برگزار می‌شود و سعی می‌کنیم مانند همیشه در این مسابقات هم نتایج خوبی بگیریم. در حال حاضر ۲ مصدوم داریم که تا بازی‌های جهانی ساحلی آماده خواهند شد.
هاشم پور درباره سقوط ۲ پله‌ای ایران در رنکینگ جهانی، بیان کرد: در آسیا بازی‌های کمی برگزار می‌شود و آن‌هایی هم که برگزار می‌شود در بهبود رنکینگ جهانی تیم ملی تاثیر چندانی ندارد. در گذشته در جایگاه دوم بودیم، اما اکنون ۲ پله سقوط کردیم که دلیل آن ضعف تیم ملی نیست. سقوط ما به دلیل تعداد زیاد مسابقات دوستانه و رسمی است که بین کشور‌های اروپایی و آمریکایی جنوبی برگزار می‌شود، اما در آسیا شرایط این طور نیست. امیدوارم شرایط برگزاری بازی‌های دوستانه برای تیم ملی فراهم شود.
سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی درباره کار سختی که به عنوان سرمربی روی نیمکت تیم ملی دارد، گفت: ۴ سال کاپیتان تیم ملی ساحلی بودم و ۷ سال در کنار مربیان ایرانی و خارجی کار کردم که باعث شد تجربیات خوبی کسب کنم. همچنین مدرس‌ای اف سی هستم و برای تیم ملی برنامه‌های به روزی دارم. امیدوارم با تلاش بازیکنان و کمک‌های فدراسیون فوتبال و اصحاب رسانه که همواره حامی فوتبال ساحلی بوده اند، نتایجی در شان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران کسب کنیم. انتظارات از تیم ملی خیلی بالا است. بازیکنان در تمام دیدار‌ها با تمام وجود می‌جنگند و مطمئنم که بازیکنان باتجربه و جوان با دلشان در خدمت تیم ملی هستند.
او در ادامه عنوان کرد: چندین سال بازی‌های لیگ را از نزدیک می‌دیدم که باعث شد شناخت خوبی از بازیکنان پیدا کنم. در حال حاضر بازیکنانی به تیم ملی دعوت شدند که مستعد و شایسته هستند. ۴ – ۵ بازیکن از تیم ملی ب به تیم اصلی اضافه شدند. کار سختی پیش رو داریم، اما به بازیکنان متعصب تیم که همیشه روی شن‌های داغ نهایت تلاششان را انجام دادند، ایمان دارم.
هاشم پور در خصوص حضور رئیس فدراسیون فوتبال و عضو کمیته فنی فوتبال ساحلی در تمرینات تیم ملی فوتبال ساحلی، عنوان کرد: من و بازیکنان تیم ملی از حضور تاج و ساکت در اردوی تیم ملی بسیار خوشحال شدیم و آمدن آن‌ها به اردوی تیم به ما دلگرمی داد. به تاج درباره شرایط تیم و اردوی آماده سازی که برگزار کردیم توضیح دادم و خوشبختانه خود او بحث پاداش بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی را پیش کشید و قول داد در صورتی که شرایط مهیا شود پاداش‌ها پیش از بازی‌های جهانی ساحلی به بازیکنان پرداخت می‌شود تا با روحیه خوب در این بازی‌ها حاضر شویم.
هاشم پور گفت: انتظارات خیلی از فوتبال ساحلی بالا است البته ما در هر تورنمنتی که بازی می‌کردیم قهرمان می‌شدیم و این باعث شده که انتظارات از ما به جا باشد، اما از اکتاویو این را یاد گرفتم که فوتبال برد و باخت دارد و شکست ما در بازی‌های آسیایی یک اتفاق بود. بازیکنان در این مسابقات خیلی تلاش کردند، اما نتوانستیم صعود کنیم با این وجود ما بیکار ننشستیم بلکه تلاش کردیم و بازیکنان علاوه بر بازی‌های لیگ شبانه روز در اردو‌ها تمرین می‌کنند تا بتوانیم اتفاقی که در مسابقات آسیایی افتاد را جبران کنیم.
او درباره حریفان ایران در نخستین دوره بازی‌های جهانی ساحلی گفت: با سنگال که یکی از تیم‌های خوب آفریقایی است، اوکراین سابقه ۲ قهرمانی در قاره اروپا را دارد و پاراگوئه همگروه شدیم. تمام این تیم‌ها قابل احترام و قدرتمند هستند، اما ما هم ایران هستیم و تمام دنیا به تیم ملی فوتبال ساحلی ایران احترام می‌گذارد.

حتما بخوانید
رئال‌مادرید و بارسلونا به دنبال جذب ستاره سرخ‌ها