سخت افزار/ شرکت آمریکایی Fossil بدون شک یکی از پرکارترین و ارزشمندترین شریکان گوگل در زمینه گجت‌های پوشیدنی با سیستم عامل Wear OS به حساب می‌آید. اما این کمپانی علاوه‌بر ساخت ساعت‌های هوشمند تمام عیار با نرم‌افزاری از غول جستجوی جهان، طراحان مد گجت‌های پوشیدنی این شرکت را پس از چند سال تبدیل به محصولات “هایبرید” کرده‌اند.

ساعت هوشمند هایبرید HR فسیلجدیدترین محصول این شرکت نامی ساده و راحت تحت عنوان Fossil Hybrid HR دارد و همانطور که می‌توان حدس مشخصه اصلی آن مانیتور ضربان قلب (Heart Rate) می‌باشد. اما این تنها ویژگی مشترک میان سری Hybrid HR با خانواده ساعت‌های هوشمند Gen 5 Wear OS فسیل نیست. در حقیقت از آنجاییکه سری هایبرید HR ارزانتر از سری Gen 5 به حساب می‌آیند، بهتر قابلیت‌هایی که این دستگاه نمی‌تواند با کاربر به اشتراک بگذارد را عنوان کنیم.

ساعت هوشمند جدید فسیل فاقد هرگونه بلندگو و میکروفون است، علاوه‌بر Fossil Hybrid HR دارای GPS نیست و برای پشتیبانی از Google Pay فاقد NFC می‌باشد. اما در در نیمه پر لیوان، سیستم عامل Wear OS به نوعی جایگزین پلتفرم داخلی ساعت‌های هوشمند فسیل شده و در این نمونه به Hybrid HR اجازه می‌دهد تا باتری کوچک خود و در حالتی که تمام قابلیت‌های آن فعال است، بیش از هفته شارژ داشته باشد، آن هم فقط با یک بار شارژ.

حتما بخوانید
«پروفوسا» برای تشخیص سریع کرونا ساخته می‌شود

ویژگی‌های گفته شده شامل تمام امکانات استاندارد و ابزارهای لازم برای ردیابی فعالیت‌ها (قدم‌ها، کالری، دقایق فعالیت و …) گرفته تا اعلام تمام نوتفیکیشن‌های مهم گوشی هم در پلتفرم اندروید (۵ به بالا) و هم iOS (9 به بالا) از طریق بلوتث ۴.۲ است. Hybrid HR فسیل همچنین تا عمق ۳ متر در برابر آب نیست کاملاً مقاوم است و امکان کنترل موسیقی پخش شده بر روی گوشی، نمایش ساعت چندین منطقه زمانی و شارژ سریع هر چند هفته یک بار را نیز دارد. سه پیچ در سمت راست قاب این ساعت برای انجام این فعالیت‌ها در نظر گرفته شده است.

البته بد نیست به این نکته نیز اشاره داشته باشیم که نمایشگر ساعت هوشمند جدید فسیل، کاملاً رنگی و بزرگ و با وضوح بالا نیست، اما از قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن برای نشان دادن اطلاعات بهره می‌برد که برای یک ساعت هوشمند ویژگی مهمی است. البته عقربه‌های مکانیکی هم وظیفه اصلی این ساعت یعنی نمایش زمان را بر عهده دارند. بدین ترتیب فسیل ادعا می‌کند که این ساعت “بهترین ترکیب ساعت‌های هوشمند دیجیتال و آنالوگ” است. قیمت پایه این ساعت در مدل چرمی Charter و سیلیکونی Collider در قاب ۴۲ میلیمتری هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها ۱۹۵ دلار (حدود ۲.۳ میلیون تومان) خواهد بود.

حتما بخوانید
اطلاعات کاربران «ویبو» حراج شد!