ایران کوک/ آلبالو یکی از خوشمزه ترین میوه های تابستونیه که با طعم ترش و خاصش طرفدارهای زیادی داره. با این میوه ی خوشمزه و پر طرفدار دسرهای زیادی میشه درست کرد. چیز کیک آلبالو یکی از خوشمزه ترین دسرهاییه که با آلبالو درست میشه. چیز کیک آلبالو انواع مختلف داره و به روش های متفاوتی درست میشه. در اغلب دستورها روی چیز کیک رو با ژله ی آلبالویی یا خود آلبالو می پوشونن و تزیین میکنن. ترکیب طعم ترش آلبالو در کنار پنیر ماسکارپونه یا پنیر خامه ای طعمی فوق العاده به چیز کیک میده که بهتون پیشنهاد می کنیم حتما اون رو امتحان کنید. یه دسر خوشمزه ی دیگه با آلبالو، کیک آلبالوی ساده اس که به روشی خاص اما آسون درست میشه. کیک آلبالو یه انتخاب فوق العاده برای روزهای گرم تابستونه، مخصوصا برای کسایی که آلبالو دوست دارن.

فوت و فن تهیه کیک آلبالوی خوشمزه
فوت و فن تهیه کیک آلبالوی خوشمزه

1399/04/04 – 20:18


چی لازم دارم:
شربت آلبالو 1/2 پیمانه
آب 2 پیمانه
شکر 4 قاشق غذاخوری
نشاسته ذرت 2 قاشق غذاخوری
آرد 2 قاشق غذاخوری
بیسکویت پتی بور ساده 1 بسته
بیسکویت پتی بور شکلاتی 1 بسته
چه جوری درست میشه:
۱- ابتدا آرد و نشاسته و شکر را در قابلمه بریزید و با هم مخلوط کنید. مخلوط کردن این مواد با هم باعث می شود در ادامه نشاسته و آرد گلوله نشوند.
۲- آب و شربت آلبالو را به مخلوط اضافه کنید و همه ی مواد را با هم هم بزنید تا خوب با هم ترکیب شوند.
۳- بعد از آن که همه ی مواد در آب حل شد، قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید. مواد را مرتب روی شعله ی ملایم هم بزنید تا زمانی که به غلظت مورد نظر برسد (شبیه به فرنی).
۴- وقتی مواد غلیظ شد، آن را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تا کمی خنک شود. اگر مواد یکدست نبود، می توانید از همزن دستی استفاده کنید.
۵- یک لایه بیسکویت پتی بور را در ظرف مورد نظر خود (پیرکس مستطیلی) بچینید. سپس یک لایه از مواد آلبالویی را روی آن بریزید. مواد را با استفاده از لیسک روی تمام سطح بیسکویت ها پخش و صاف کنید.
۶- مجددا روی مواد آلبالویی یک لایه بیسکویت کاکائویی بچینید. روی بیسکویت ها را با یک لایه ی دیگر از مواد آلبالویی به طور یکنواخت بپوشانید.
۷- این کار را تا ۵ لایه ادامه دهید. لایه ی آخر دسر آلبالو را با مواد آلبالویی بپوشانید و روی آن را کاملا صاف کنید.
۸- ظرف دسر را به مدت ۳ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و آماده شود.
۹- ظرف دسر را از یخچال خارج کرده و آن را به شکل مربع های کوچک برش بزنید. روی دسر آلبالو را به دلخواه (با آلبالو) تزیین و در ظرف مورد نظر سرو کنید.