تسنیم/ قیمت هر بشکه نفت برنت که روز پنجشنبه ۹ سنت کاهش یافته بود، امروز با ۳۰ سنت معادل نیم درصد افزایش به ۶۲ دلار و ۵۸ سنت رسید.

به گزارش رویترز، در حالی که چشم انداز اوپک در مورد تقاضا برای نفت در سال آینده امیدها به تمدید توافق کاهش تولید در نشست ماه آینده گروه اوپک پلاس را تقویت کرده است، قیمت نفت امروز شاهد افزایش بود.

خوش بینی نسبت به انعقاد قریب الوقوع توافق تجاری بین آمریکا و چین و پایان یافتن جنگ تجاری نیز دیگر عامل تقویت قیمت ها بوده است. لری کودلوف، مشاور اقتصادی کاخ سفید با بسیار سازنده توصیف کردن مذاکرات با پکن گفت توافق در حال نزدیک شدن است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت که روز پنجشنبه ۹ سنت کاهش یافته بود، امروز با ۳۰ سنت معادل نیم درصد افزایش به ۶۲ دلار و ۵۸ سنت رسید.

قیمت نفت ،ست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم که در جلسه قبل ۰.۶ درصد افت کرده بود امروز با ۲۹ سنت معادل نیم درصد افزایش به ۵۷ دلار و ۶ سنت رسید.

پس از آنکه اوپک روز پنجشنبه اعلام کرد که انتظار دارد تقاضا برای نفت این سازمان در سال ۲۰۲۰ کاهش یابد، قیمت نفت رو به افزایش گذاشت. این چشم انداز موجب. تقویت این نظر در بازارها شده که اوپک و متحدانش از جمله روسیه روند کاهش تولید نفت خود را همچنان ادامه خواهند داد.

حتما بخوانید
کرونا افسار نفت را رها نمی‌کند

اوپک و متحدانش از ابتدای سال جاری میلادی شروع به کاهش روزانه ۱.۲ میلیون بشکه ای تولید خود کرده اند و این کاهش تولید همچنان ادامه دارد.

ادوارد مویا، تحلیلگر موسسه اوآندا در این باره گفت: «بازارهای انرژی روی سیاست تولید اوپک پلاس، اختلافات تجاری آمریکا و چین و اینکه آیا پکن می تواند وضعیت هنگ کنگ را آرام کند یا نه متمرکز شده اند.»

میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته با ۲.۲ میلیون بشکه افزایش همراه بود، در حالی که تحلیلگران شرکت کننده در نظرسنجی رویترز انتظار افزایش ۱.۶۴۹ میلیون بشکه ای را داشتند.