شهر سخت افزار/ یکی از اولین اخبار جنجالی در مورد بازی نسخه موبایلی ندای وظیفه یا همان CoD خودمان این بود که در حین معرفی بازی، شرکت اکتیویژن پشتیبانی آن از کنترلرهای فیزیکی مجزا را حذف کرده است. به نظر اکتیویژن قصد تصمیم‌گیری مجدد در این زمینه را دارد و این قابلیت دوباره به CoD: Mobile باز خواهد گشت.
در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم
بازی کردن با بازی‌های شوتر مسلماً با استفاده از کنترلرهای فیزیکی لذتی دو چندان نسبت به نمایشگر لمسی خواهد داشت ولی یکی از بهانه‌هایی که اکتیویژن برای حذف این قابلیت از CoD: Mobile در حین معرفی نسخه نهایی و رسمی آن داشت این بود که با در دسترس بودن این قابلیت کاربرانی که امکان استفاده از کنترلرهای فیزیکی را ندارند نمی‌توانند با دیگر کاربران دارای این کنترلرها رقابت کنند و شاهد جدالی ناعادلانه در بخش آنلاین خواهیم بود.

در ابتدای معرفی این بازی بسیاری از گیمرها هر چند از ته دل راضی به حذف این قابلیت نبودند ولی در تصدیقی محترمانه، بسیاری از کاربران با تصمیم اکتیویژن همراه شدند.

حالا و پس از گذشت چند ماه از معرفی این بازی به نظر اوضاع در حال تغییر است و برخی توسعه دهندگان در Reddit اعلام کرده‌اند که ظاهراً اکتیویژن قصد ایجاد تغییر در این زمینه را دارد و به زودی شاهد اضافه شدن این قابلیت به CoD: Mobile خواهیم بود.

حتما بخوانید
گوناگون/ بازی کاهش وزن!

در این زمینه یکی از توسعه دهنده در پاسخ به سوالی مرتبط گفته است:

به صورت مختصر بگویم، ما برنامه داریم که پشتیبانی از دسته‌های بازی را اضافه کنیم و در حال حاضر به این فکر می‌کنیم که این کنترلرها در محیط بازی چگونه می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند و با آن یک دست شوند. با نزدیک‌تر شدن به موعد رونمایی از این قابلیت همراه ما باشید.

اما ممکن است از خودتان بپرسید اگر اکتیویژن قصد داشت بعد از مدتی این قابلیت را به CoD: Mobile اضافه کند، چه ضرورتی داشت که از همان ابتدا آن را در نسخه نهایی حذف کند؟

در پاسخ به این سوال می‌توان اینطور گفت که ظاهراً اکتیویژن قصد دارد در نسخه جدید بازی محیط بازی دو گروه از گیمرها را از هم جدا کند. این بدان معناست که برای حفظ همان شعار عدالت‌محورانه ابتدایی، کاربرانی که دسته بازی دارند دیگر تنها با کسانی که دسته بازی دارند می‌توانند در یک محیط بازی کنند و حالت عادی تنها برای کاربرانی در دسترس است که همه آنها از کنترلر خارجی برای بازی استفاده نمی‌کنند.

اگرچه زمان این رونمایی به صورت رسمی اعلام نشده است ولی به نظر نباید مدت زمان زیادی منتظر آن بمانیم.